Σπαγγέτι καρμπονάρα με μπέικον
απλή και γρήγορη μακαρονάδα
Αυτό που πραγματικά αγαπώ στην καρμπονάρα είναι η πρόκληση της παρασκευής της. Είναι τόσο απλή, αλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι να τη φτιάξει κανείς, και κανένας από αυτούς δεν είναι πραγματικά ο σωστός. Αν δεν προσέξετε με τα αυγά, θα ψηθούν πριν μετατραπούν σε βελούδινη σάλτσα. Σ΄αυτή την παραλλαγή χρησιμοποιούμε μπέικον αντί για πανσέτα ή μπέικον από χοιρινά μάγουλα (guanciale)
Τι θα χρειαστείτε
120 γραμ. μπέικον
'Εξτρα παρθένο ελαιόλαδο
1/4 φλιτζάνι (60 ml) νερό
2 αυγά
60 γραμ. παρμεζάνα
Αλάτι και πιπέρι
Πώς να μαγειρέψω
1
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MSZyZW5kZXJDbGlwU2l6ZT0x.jpg)
2
![) ή πανσέτα. Όλα της ταιριάζουν. Έχω μια προτίμηση στην πανσέτα, μόνο και μόνο επειδή αναδεικνύει καλύτερα τα μπαχαρικά. . Αλλά είναι συχνά πιο ακριβή και πιο δύσκολο να τη βρει κανείς από το μπέικον.](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MiZyZW5kZXJDbGlwU2l6ZT0y.jpg)
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μπέικον, μπέικον από χοιρινά μάγουλα (guanciale) ή πανσέτα. Όλα της ταιριάζουν. Έχω μια προτίμηση στην πανσέτα, μόνο και μόνο επειδή αναδεικνύει καλύτερα τα μπαχαρικά. . Αλλά είναι συχνά πιο ακριβή και πιο δύσκολο να τη βρει κανείς από το μπέικον.
3
![το μπέικον και ανακατεύουμε μέχρι να τραγανίσουν και το αποσύρουμε από τη φωτιά.](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9NCZyZW5kZXJDbGlwU2l6ZT0z.jpg)
Ζεσταίνουμε λίγο ελαιόλαδο σε ένα τηγάνι σε μέτρια - χαμηλή φωτιά. Ρίχνουμε το μπέικον και ανακατεύουμε μέχρι να τραγανίσουν και το αποσύρουμε από τη φωτιά.
4
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9NyZyZW5kZXJDbGlwU2l6ZT0x.jpg)
5
![ί, τόσο πιο εύκολο είναι να λιώσει. Χρησιμοποίησα έναν μικρό τρίφτη χειρός..](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9OCZyZW5kZXJDbGlwU2l6ZT0y.jpg)
Τρίβουμε την παρμεζάνα όσο το δυνατόν πιο λεπτή. Όσο λεπτότερο είναι το τυρί, τόσο πιο εύκολο είναι να λιώσει. Χρησιμοποίησα έναν μικρό τρίφτη χειρός..
6
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MTAmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9Mw==.jpg)
Σε ένα μπολ , αναμειγνύουμε τα αυγά με λίγο νερό και το τριμμένο τυρί.
7
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MTMmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9Mw==.jpg)
Ρίχνουμε μια πρέζα αλάτι και λίγο φρεσκοτριμμένο πιπέρι
8
![ώς άβραστα, ακριβώς στα όρια του al dente. Στη συσκευασία αναγράφεται ο συνιστώμενος χρόνος βρασμού. Αφαιρούμε το σπαγγέτι με λαβίδες.](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MTYmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9Mg==.jpg)
Βράζουμε το σπαγγέτι σε αλατισμένο νερό. Θέλουμε τα ζυμαρικά να είναι ελαφρώς άβραστα, ακριβώς στα όρια του al dente. Στη συσκευασία αναγράφεται ο συνιστώμενος χρόνος βρασμού. Αφαιρούμε το σπαγγέτι με λαβίδες.
9
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MTgmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9MQ==.jpg)
Ανακατεύουμε σπαγγέτι με την πανσέτα
10
![αρόνια](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MTkmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9MQ==.jpg)
Κλείνουμε τη φωτιά και ρίχνουμε 1/2 φλιτζάνι από το νερό που έβρασαν τα μακαρόνια
11
![ώς ανακατεύουμε τα μακαρόνια, ρίχνουμε το μείγμα των αυγών στα μακαρόνια. Συνεχίζουμε να ανακατεύουμε για περίπου ένα λεπτό. Ο στόχος είναι να μαγειρευτεί απαλά το αυγό και να λιώσει το τυρί.](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MjAmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9Mg==.jpg)
Ανακατεύουμε λίγο νερό από ζυμαρικά στο μείγμα των αυγών. Στη συνέχεια, καθώς ανακατεύουμε τα μακαρόνια, ρίχνουμε το μείγμα των αυγών στα μακαρόνια. Συνεχίζουμε να ανακατεύουμε για περίπου ένα λεπτό. Ο στόχος είναι να μαγειρευτεί απαλά το αυγό και να λιώσει το τυρί.
12
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MjImcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9Mg==.jpg)
Σερβίρουμε την καρμπονάρα στους καλεσμένους μας
13
![](https://craftlog.global.ssl.fastly.net/m/ve/b64-8037491-1527813965022-b3B0aW1pemVGb3I9ZGVza3RvcGhoZCZsYW5ndWFnZVRhZz1lbC1HUiZyZW5kZXJDbGlwU3RhcnQ9MjQmcmVuZGVyQ2xpcFNpemU9MQ==.jpg)
Σχόλια